E.L.F. – czyli farby bezpieczne dla zdrowia

Wybierając farby do mieszkania powinniśmy zadbać o to, aby były one nieszkodliwe dla naszego zdrowia i nie działały uczulająco.

N

ajlepiej, gdy farba nie zawiera chemicznych rozcieńczalników, które wywołują podrażnienia lub reakcje alergiczne. Rekomendowanymi produktami są farby o niskich zawartościach lotnych związków organicznych (LZO). Ważne jest również, aby farba nie wydzielała intensywnego zapachu.

Zmniejszona emisja uciążliwego zapachu sprawia, że farby Caparol doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, gdzie przebywają dzieci, alergicy i osoby wrażliwe.

Farby Caparol ze znaczkiem E.L.F. zawierają trzydziestokrotnie mniej substancji szkodliwych i lotnych niż stanowią normy Unii Europejskiej.

 
Farby Caparol charakteryzują się znikomą emisją szkodliwych substancji. Dzięki nowoczesnej technologii produkcji oraz innowacyjnej recepturze, farby są przyjazne dla otoczenia i zdrowia użytkownika.
 

E.L.F.

E.L.F. to symbol farb opracowanych specjalnie dla osób troszczących się o komfort i bezpieczeństwo swojej rodziny. Unikatowa receptura bez dodatku rozpuszczalników, odznacza się minimalnym poziomem zapachu i emisji lotnych związków organicznych (LZO). Stosując ten rodzaj farb, nie jest konieczne wietrzenie pomieszczenia po malowaniu.

Samtex 3 E.L.F.

Matowa, lateksowa farba do wnętrz. Ponieważ Samtex 3 E.L.F jest farbą bezemisyjną i nie zawierającą rozpuszczalników polecana jest zwłaszcza do pomieszczeń biurowych i mieszkalnych o podwyższonych wymogach higieniczno-sanitarnych. Także polecana do malowania tapet tłoczonych, typu rauhfaser i tapet z włókna szklanego Capaver jako powłoka znakomicie eksponująca ich strukturę.

 

Poznaj również ofertę farb elewacyjnych Caparol na www.farbycaparol.pl